There is no translation available.

2022 жылдың 18 наурызында №5 қалалық емханада «2022 бала жылы» аясында тұрғындарға Даун синдромы туралы хабардар етіліп, «шуақты балалардың» ата-аналарына назар аударылды. 21 наурыз – Даун синдромының халықаралық күні. Дүниежүзілік күннің саны мен айы оның пайда болу сипатын символдық түрде көрсетеді: наурыз айы таңдалды, өйткені Даун синдромы 21-хромосомадағы трисомия (наурыз - жылдың үшінші айы) болып табылады. Біріккен Ұлттар Ұйымы, көптеген ұйымдар мен қауымдастықтар осы мәселе бойынша адамдардың хабардар болуы мен түсінігін арттыру үшін Дүниежүзілік күнді атап өтуде.«Күн баласы» кез келген отбасында туылуы мүмкін: ұлты, әлеуметтік жағдайы, табыс деңгейі, ата-анасының білімі, географиялық орны, діні. мүлдем маңызды емес. Жер бетіндегі әрбір 700-ші бала Даун синдромымен туылады. «Шуақты балаларға» қамқорлық жасаңыз!

В городской поликлинике №5 18 марта 2022 года в рамках «Года ребенка 2022» прошло информирование населения о синдроме Дауна, привлечение внимания к родителям «солнечных детишек».

21 марта- Международный день человека с синдромом Дауна. Число и месяц Всемирного дня символически отражают природу его возникновения: Март выбран потому, что синдром Дауна представляет собой трисомию (Март- третий месяц года) по 21 хромосоме. ООН, многие организации и сообщества проводят Всемирный день, чтобы повысить осведомленность и понимание людей этой проблемы “Ребенок солнца” может родиться в любой семье: национальность, социальное положение, уровень дохода, образование родителей, географическое положение, вероисповедание абсолютно не имеет значения. Каждый 700-ый ребенок на земле рождается с синдромом Дауна. Берегите “солнечных детей”!